Vyhledávání zájezdu
Brazilský expres - Brazílie - Rio de Janeiro

Brazilský expres

Brazílie » Rio de Janeiro

, starstarstar

FM


Brazilský expres

Počet termínů:

5 termínů / 0 Last minute / 5 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Rio de Janeiro - transparent 25°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Brazilský expres (Rio a Iguazú)
Popis
RIO DE JANEIRO – VODOPÁDY IGUAZÚ Z BRAZILSKÉ A ARGENTINSKÉ STRANY – CIUDAD DEL ESTE – ELEKTRÁRNA ITAIPÚ.

Svojí polohou a členitostí jedinečné Rio de Janeiro a nejkrásnější vodopády světa Iguazú. Bohatý program s návštěvou známých i utajených míst.

Minimum: 6 osob
Zájezd zahrnuje
letecká doprava Praha – Rio/ Iguazú – Praha včetně tax, vnitrostátní přelety, privátní doprava a transfery, 7 x ubytování v 3-4* hotelech se snídaní, uvedený program včetně vstupů, vstupy na vodopády Iguazú na argentinské i brazilské straně, vstupenka do elektrárny Itaipú, vstup na Cukrovou homoli v Riu, lanovka na Corcovado se sochou Ježíše Krista, služby česky mluvícího průvodce CK Soleada (minimum: 6 osob), zákonné pojištění proti úpadku CK
Zájezd nezahrnuje
jednolůžkový pokoj (8000 CZK), komplexní cestovní pojištění A60 (70Kč/den) vč.storna (700 CZK), fakultativní výlety a spropitné
Slevy
3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem, 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem, časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny
Program
Den 1
Odlet z Prahy do Brazílie.
Den 2
Ráno přílet do Rio de Janeiro, ubytování v blízkosti slavné pláže Copacabana a individuální volno na koupání a odpočinek.
Den 3
Prohlídka historického centra města s moderní katedrálou ve tvaru sopky. Navštívíme kostel sv. Benedikta bohatě zdobený zlatem, jedinou secesní kavárnu v Brazílii a zachovalou portugalskou knihovnu. Po obědě se přemístíme ke stadionům Sambodromo, kde se pořádá největší festival samby na světě, a Maracana , který byl největším fotbalovým stadionem na světě. Nakonec vyjedeme kabinovou lanovkou na Cukrovou homoli (Pao de Açúcar), kde si počkáme na západ slunce.
Den 4
Výlet do Cosme Velho k památníku Corcovado s obrovskou sochou Ježíše Krista ve výšce 710 m a s jedinečným výhledem na celé Rio de Janeiro a zátoku Guanabara. Navštívíme bohémskou čtvrť Santa Teresa, kam donedávna jezdila historická otevřená tramvaj. V březnovém termínu je tento den jedinečnou příležitostí zúčastnit se závěrečného defilé karnevalu na Sambodromu. Dále navštívíme botanickou zahradu založenou již v 19. století a projedeme se kolem pláží Ipanema , Leblon až na pláž Sao Conrado. Během dne budeme obědvat v restauraci tradičního brazilského způsobu „rodizio“ s mnoha druhy grilovaného masa, steaků, salátů nebo ryb.
Den 5
Celodenní volno, koupání a odpočinek. Možnost fakultativního výletu do císařského města Petropolis vzdáleného dvě hodiny od Ria, příp. zajímavá exkurze do chudinské čtvrti „favela“ s místním průvodcem.
Den 6
Transfer na letiště a odlet do Foz do Iguaçu nacházejícího se nedaleko vodopádů, transfer, ubytování v hotelu a odpočinek. Město je vstupní branou k návštěvě vodopádů Iguacu z brazilské strany.
Den 7
Návštěva brazilské strany vodopádů. Širší než Viktoriiny vodopády a vyšší než Niagara nabízejí v délce téměř 3 km nezapomenutelný pohled na 275 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80m v tzv. Ďáblově chřtánu. Celý zážitek je kromě osvěžení vodní tříští a okouzlení nesčetnými duhami doplněn i divokou bujnou vegetací okolních pralesů s množstvím tropických rostlin a exotických zvířat, především zvědavých nosálů. Fakultativně možnost působivého přeletu ve vrtulníku nad vodopády. Na oběd zamíříme do vyhlášené rybí restaurace na břehu řeky Paraná. Odpoledne exkurze do 2. největší vodní elektrárny na světě v Itaipú na hranici Brazílie a Paraguaye a poté krátký výlet do města Ciudad del Este v Paraguayi.
Den 8
Ráno navštívíme park exotických ptáků, kde je možné spatřit velké množství tropického ptactva a poté vyrazíme do Puerto Iguazú v Argentině na prohlídku vodopádů Iguazú na argentinské straně. Návštěva argentinského národního parku Vám nabídne naprosto odlišné pohledy na vodopády, které máte tentokrát možnost pozorovat z horní i spodní části. Podíváme se na místa, která zaručují návštěvníkům nejlepší výhledy na vodopády, nad nimiž se neustále v mracích mlhy tvoří duha. Vrcholem prohlídky je 80 m vysoký vodopád Ďáblův chřtán. Návštěvu usnadňuje vláček spojující jednotlivé části vodopádů. Navečer návrat do hotelu v Brazílii.
Den 9
Odpoledne transfer na letiště a večer odlet domů.
Den 10
Přílet do ČR v odpoledních hodinách.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.